Doporučené produkty:

Dětské postele

Seřadit:

Zobrazit:

HAL2467


Postel kompletní s matracemi, volitelně se zásuvkami. Rozměry:...

Palanda "SAM"s matracemi, bílá

9803.00 CZK

HAL1882


Dokonalý příklad minimalismu a jednoduchosti. Jednoduchá forma,...

Lůžko "SUMATRA", bílá

5118.00 CZK


Dětská postel - oblíbené místo pro odpočinek a hru

Dětský pokoj by nebyl úplný bez pohodlné a útulné postele pro dítě. Výběr není snadný, protože kromě toho, že poskytuje pohodlí, musí být také schopna vydržet intenzivní používání, stejně jako by měla ukrást srdce vašeho dítěte už svým vzhledem. Náš průvodce vám výběr tohoto důležitého kusu nábytku usnadní!

Dětská postel je zdaleka nejdůležitějším kusem nábytku v dětském pokoji a má obrovský vliv na vývoj mladého člověka. Zdravý spánek je pro mladý organismus neocenitelný. Umožňuje správný vývoj mozku, usnadňuje soustředění a ovlivňuje kognitivní schopnosti. Jak tedy vybrat tu nejlepší dětskou postel?

Co byste měli při nákupu dětské postele zvážit?

Při nákupu dětské postele byste měli věnovat pozornost několika aspektům, které budou mít obrovský vliv na to, jak bude postel fungovat na každodenní bázi a jaké výhody vašemu dítěti přinese. Zde jsou nejdůležitější parametry, kterým je třeba věnovat pozornost:

Rozměry

Dětská postel musí umožňovat volný pohyb během spánku, ale zároveň chránit před pádem na podlahu. Dodatečná boční ochrana by měla být nutností u každé postýlky, ve které spí nejmenší děti, a to i v případě, že máte nízkou dětskou postel. Měla by poskytovat alespoň několik desítek centimetrů prostoru pro hlavu v příčném i podélném směru. Nezapomeňte také, že děti obvykle potřebují v postýlce prostor pro své plyšové hračky!

Matrace

Stejně jako u postelí pro dospělé hraje i u dětských postelí klíčovou roli matrace. Děti neustále rostou, takže správná opora jejich kosterního a svalového systému může mít zásadní význam po celý jejich život. Příliš měkká matrace může vést k zakřivení páteře a dokonce k problémům s dýcháním. Příliš tvrdá matrace ztěžuje odpočinek a může způsobovat bolesti kloubů. Matrace by měla umožňovat cirkulaci vzduchu, aby se dítě během spánku nepřehřívalo.

Podpěra pro matraci

Rám, na kterém bude matrace spočívat, je velmi důležitý pro pohodlí během spánku a také pro bezpečnost dítěte. Příčné, pružné opěrné desky, které velmi často vídáme u dětských postelí, musí mít stabilní kapsy. Mají nejen udržet váhu dítěte, ale také nevyklouznout, když se uživatel intenzivně kroutí nebo na matraci řádí.

Pevné materiály a robustní konstrukce

Materiály jsou rozhodující, pokud jde o odolnost a pohodlí dětské postele. Nejlepší je volit konstrukční materiály, jako je masivní dřevo, kov nebo odolný certifikovaný plast. Dětská postel je oblíbeným místem pro skákání, blbnutí a hru na schovávanou. Někdy na ní musí ležet i rodič, když je dítě ještě malé a má potíže usnout samo. Je důležité, aby rám postele vydržel všechny tyto zátěže. To je důležité zejména u patrových postelí a jejich horní plošiny. Musí být stabilní a nehybná, aby se při hře nekývala. U patrových postelí je dobré hledat konstrukce, které nabízejí možnost snadného ukotvení ke zdi.

Příslušenství

Je dobré, když je postel vašeho dítěte vybavena velmi praktickou zásuvkou na lůžkoviny, pyžama nebo plyšové medvídky. Jakýkoli úložný prostor navíc se hodí, když je v domácnosti více dětí. Zařízením prostoru ve spodní části postele nebo dodatečných polic po stranách postele můžete udržet v dětském pokoji větší pořádek.

Jakou postel pro dívku?

Malé princezny milují růžovou, třpytky a královskou nádheru. Skvělým nápadem bude postel s baldachýnem nebo plyšovými ozdobnými polštáři. Skutečným hitem je již mnoho let dívčí postel "Popelka" ve tvaru růžového kočáru s potiskem koníka. Obrovskou výhodou této postele je, že ji lze nastavit na délku až o 40 cm!

Jakou postel pro chlapce?

Postele pro chlapce mohou mít také pohádkovou podobu. Mladí muži šílí po postelích ve tvaru aut, jako je například dětská postel ve tvaru závodníka "Speed". Prodává se společně s pohodlnou matrací a poskytuje ochranu při spánku a skvělou zábavu během dne. Díky zářivým barvám a měkkému čalounění se postel bude líbit každému chlapci.

Doufáme, že vám náš průvodce pomůže rychle a chytře vybrat dětskou postel a že se vám i vašemu dítěti bude líbit stejně jako vám. Pokud potřebujete inspiraci, navštivte náš obchod Versanis!

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Novinky, akce, speciální nabídky