Doporučené produkty:

Křesla UŠÁK

Pohodlné, měkké křeslo je spolu s pohovkou pro více osob a konferenčním stolkem nepostradatelným doplňkem odpočinkové zóny v obývacím pokoji. Vždyť právě v křesle se můžete pohodlně usadit s knihou nebo notebookem a odpočívat a vychutnávat si šálek kávy ve společnosti blízkých nebo přátel. V internetovém obchodě Versanis si dáváme záležet na tom, abyste u nás našli nábytek vhodný do nejrůznějších interiérů. V této kategorii jsme shromáždili nadčasová křesla ušáky, která se těší velké oblibě již mnoho let.

Seřadit:

Zobrazit:

SGN2460


7371.00 CZK

SGN2486


7108.00 CZK


Jak vypadá křeslo pro ušní lalůčky?

Ačkoli jsou dnes pohodlná ušatá křesla stále častěji spojována se světlými a přírodními skandinávskými interiéry, historie těchto jedinečných sedadel sahá až do 17. století! Tehdy se v anglických salonech začala vyrábět křesla, do kterých se člověk mohl "zabořit" a chránit se tak před průvanem a studeným vzduchem. Křesla s ušními lalůčky byla vyvinuta jako kus nábytku, který měl chránit odhalené paže anglických dam před chladem kolujícím v domě. Toto řešení se ukázalo být natolik praktické, že i dnes, o stovky let později, si rádi v zimním večeru sedneme do ušáckého křesla před krb.
Jak vypadá ušácké křeslo? Jejím charakteristickým znakem je vysoké opěradlo, které sahá nad hlavu osoby, jež křeslo používá. Opěradlo je navíc z obou stran kryto lamelami, běžně označovanými jako ušáky. V dnešní době již vysoké opěradlo a "uši" nejsou nutné k tomu, aby nás chránily před průvanem, ale nepochybně činí křeslo útulnějším.

Křeslo ušák - do jakých interiérů se hodí?

Existuje jen málo univerzálnějších křesel než klasické ušákové křeslo. Do jakých interiérů se hodí? Pohodlná křesla ušák prošla velmi dlouhou cestu - od anglických domácností přes francouzské zámky až po moderní skandinávské obývací pokoje. V dnešní době můžete najít ušáky s různými povrchovými úpravami, které dokonale zapadnou do různých místností.
Čalouněné křeslo s hladkou látkou a stojící na nízkých rovných nohách bude vypadat krásně v interiéru ve skandinávském stylu, nebo dokonce v obývacím pokoji inspirovaném interiérovým designem z dob komunismu. V takových interiérech se budou dobře vyjímat hořčicová, zelená, tyrkysová nebo vínová pohodlná křesla. Naopak uszaki křesla s tvarovanými područkami, prošívanými opěradly a jemnějšími nožkami se budou dobře hodit do klasických a tradičních interiérů - zejména pokud je jejich čalounění zdobeno nádhernými květinovými motivy.

Objednejte si pohodlná křesla uszaki z internetového obchodu Versanis

Jak vidíte, pohodlná ušácká křesla se skvěle hodí do různých interiérů - tradičních i modernějších. Je to zkrátka nadčasové řešení, které svou krásou a funkčností okouzluje lidi už stovky let. V nabídce našeho internetového obchodu Versanis najdete celou řadu ušákových křesel. Garantujeme atraktivní ceny a rychlou expedici objednaného nábytku. Zveme vás k bližšímu seznámení s naší nabídkou!

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Novinky, akce, speciální nabídky