Doporučené produkty:

Jídelní stoly

Jídelny jsou bezpochyby jednou z nejdůležitějších místností každé domácnosti. Právě tam si každý den sedneme k rodinnému jídlu, pořádáme oslavy pro blízké a setkáváme se s přáteli u kávy. Proto je tak důležité, abychom se v této místnosti vždy cítili příjemně. To do značné míry závisí na tom, jaký jídelní stůl si vybereme. V našem internetovém obchodě s nábytkem Versanis najdete všechny druhy klasických i moderních jídelních stolů.

Seřadit:

Zobrazit:

SGN076


Stůl (Bílá)

16329.00 CZK


Vybíráme jídelní stůl - na co si dát pozor?


Nákup správného jídelního stolu se může zdát jako skličující úkol, ale ve skutečnosti to není tak složité - jen musíme mít na paměti několik důležitých aspektů. Na co byste si tedy měli dát při nákupu pozor?

V první řadě by měl být jídelní stůl přizpůsoben našim potřebám. Jde především o počet členů domácnosti a také frekvenci a počet hostů, kteří nás navštěvují. Pokud v domě žijí tři nebo čtyři lidé, pravděpodobně nebudeme potřebovat zvlášť velký stůl. Pokud však máme velkou rodinu a často hostujeme hosty, vyplatí se mít větší stůl, nejlépe s možností rozložení.

Jídelní stoly by měly být vždy přizpůsobeny výšce sedadel židlí. Je důležité, aby mezi sedadlem a horní částí byl dostatečný prostor, aby se vaše nohy mohly volně pohybovat. Je také třeba si uvědomit, že deska stolu by měla být umístěna ve výšce, která zaručuje pohodlnou oporu pro vaše ruce a jídlo.

Velké nebo malé jídelní stoly?


Velikost stolu by měla záviset nejen na počtu členů domácnosti, ale také na velikosti jídelny. Malý stůl v prostorném interiéru bude vypadat trochu ztraceně, zatímco velký kus nábytku v malé místnosti bude svou velikostí zdrcující. Vyplatí se proto přizpůsobit velikost jídelních stolů velikosti místnosti.

Obdélníkový nebo kulatý jídelní stůl?


Mnoho lidí si říká, zda je lepší obdélníkový nebo kulatý jídelní stůl. Zde stojí za to dodržovat obecné pravidlo. Pokud má většina nábytku v jídelně nebo obývacím pokoji ostré, rovné hrany, je lepší obdélníková nebo čtvercová pracovní deska. Pokud však místnosti dominují skříně, komody a knihovna se zaoblenými, konturovanými rohy, může kulatý jídelní stůl vypadat lépe.

Jídelní stoly - moderní nebo klasické?


Budou lepší moderní nebo klasické jídelní stoly? Zde je záležitost poměrně jednoduchá, protože vše závisí na stylu interiéru. Pokud zvolíte dubové podlahy a masivní dřevěný nábytek, masivní, tmavá klasická pracovní deska bude vypadat krásně. Pokud však máte rádi současnější styly, jako je skandinávský, loftový nebo minimalistický, moderní stůl bude fungovat mnohem lépe.

Klasické a moderní jídelní stoly v obchodě Versanis
Bez ohledu na to, zda dáváte přednost klasickým nebo moderním jídelním stolům, v našem internetovém obchodě najdete nábytek, který hledáte. Nabízíme vysoce kvalitní zpracování a atraktivní ceny. Zveme vás, abyste se seznámili s naší nabídkou!

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Novinky, akce, speciální nabídky