Doporučené produkty:

Jídelní židle

Každý rodinný dům nebo byt musí mít velký stůl pro několik lidí, kde si můžete dát jídlo s rodinou, uspořádat večeře pro své blízké nebo se setkat s přáteli. V obývacím pokoji nebo jídelně však není nutný jen stůl, ale také pohodlné jídelní židle. Najdete je v nabídce našeho obchodu.

Seřadit:

Zobrazit:

DAS040


Jedná se o funkční a pohodlný kus nábytku. Jeho...

Židle

3963.00 CZK

DAS043


Jedná se o nábytek v klasickém stylu. Vypadá dobře v...

Židle "ROLLBACK"

4345.00 CZK

DAS046


Židle má vertikální prošívání...

Židle "CLOUD"

5771.00 CZK

DAS049


Charakteristickým rysem této židle jsou jemné područky,...

Židle "ANDY"

5165.00 CZK

DAS050


Židle je nepochybně ikonou designu, jedinečná a nadčasová....

Židle "CHANEL"

5319.00 CZK

DAS053


Židle je velmi pohodlná, kombinuje styl a eleganci. Charakteristickým...

Židle "MADAM"

5806.00 CZK

DAS054


Skandinávský styl nábytku. Sedadlo a záda jsou...

Židle "LORENZO"

5105.00 CZK

DAS108


Židle ve standardní verzi má kulaté  vytočené nohy ve...

Židle "MONTI"

5302.00 CZK

DAS112


Jedná se o elegantní a stylové křeslo ve...

Židle "LUX"

4610.00 CZK

DAS115


Židle má opěradlo, které se rozšiřuje dole a zužuje se směrem...

Židle "DUCK"

4593.00 CZK


Jak vybrat pohodlné jídelní židle?


Jídelní židle by měly především poskytovat pohodlí při sezení a jídle u stolu. Jak ale poznáme, zda se židle, kterou jsme vybrali, dobře hodí ke stolu, který máme? Při nákupu jídelních židlí byste se měli řídit několika praktickými radami.

Nejprve zvažte vzdálenost mezi sedadlem a podlahou. Nejpraktičtějším řešením bude sedadlo umístěné ve výšce zhruba 45-50 centimetrů, protože průměrný dospělý se bude v této výšce cítit nejpohodlněji. Na druhou stranu musíte také správně vypočítat vzdálenost od sedadla k desce. Pokud je prostor příliš malý, bude se některým lidem obtížně pohybovat nohama pod stolem. Vzdálenost od desky stolu k sedadlu židle by měla být přibližně 30 centimetrů.

Dalším bodem, který je třeba zvážit, jsou područky - samozřejmě pokud je vybraná židle má. Mezi nimi a deskou stolu by mělo být přibližně 15 centimetrů. Díky tomu si na ně budete moci volně položit ruce, i když je židle mírně blíže stolu. Také stojí za to věnovat pozornost opěradlu. Nemělo by být příliš vysoké, protože by omezoval vaši svobodu pohybu hlavy.

Klasické nebo moderní jídelní židle?


Při nákupu jídelních židlí byste měli zvážit i výzdobu samotné místnosti. V interiéru zařízeném ve skandinávském, půdním nebo industriálním stylu budou modernější jídelní židle vypadat lépe, zatímco v obývacím pokoji nebo v jídelně navržené v klasickém stylu si můžete vybrat tradiční jednoduchá sedadla. Je také dobré sladit židle se samotným stolem - lehké, moderní jídelní židle nebudou vypadat dobře proti masivnímu a těžkému stolu.

Jídelní židle - čalouněné, dřevěné nebo plastové?


Náš internetový obchod Versanis nabízí široký výběr nábytku do jídelny a obývacího pokoje. Naše nabídka zahrnuje mimo jiné klasický dřevěný nábytek a plastový nábytek za atraktivní cenu. V posledních letech jsou však nejoblíbenější čalouněné jídelní židle, které lze snadno přizpůsobit jak klasickému, skandinávskému, tak minimalistickému interiéru. Takové modely najdete také v nabídce obchodu s nábytkem Versanis!

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Novinky, akce, speciální nabídky