Doporučené produkty:

Pohovky

Rozkládací pohovka je dobrou volbou, pokud máte omezený prostor a potřebujete do obývacího pokoje jak postel, tak pohodlnou pohovku. Na co byste si měli dát pozor při výběru pohovky? Kterým parametrům byste měli věnovat největší pozornost? Zde je několik návrhů!

Seřadit:

Zobrazit:

SGN2024


"TM-2" (Wenge)

4318.00 CZK

SGN2040


"TM-3" (Wenge)

5687.00 CZK

SGN2043


"TM-3" (Šedá)

6582.00 CZK


Rozkládací pohovky jsou oblíbeným nábytkem majitelů bytů a malých obývacích pokojů. Jsou funkční, umožňují ušetřit spoustu místa a pohodlně relaxovat. Rozkládací pohovky také šetří peníze, protože si koupíte jeden kus nábytku a získáte jak pohodlné lůžko, tak místo k sezení. Protože výběr nejvhodnější rozkládací pohovky může být náročný úkol, dáme vám několik tipů, na co si dát pozor při hledání vysněné pohovky do obývacího pokoje.

Co byste měli zvážit při nákupu pohovky do obývacího pokoje?

Při výběru rozkládací pohovky zvažte především její velikost v rozloženém stavu. Je to tak důležité, protože pohovka, která bude zabírat příliš mnoho místa nebo kterou ani nelze zcela rozložit, nebude zcela plnit svou funkci. Je dobré použít malířskou pásku nebo centimetr v pruhu, abyste si na podlaze představili plochu, kterou bude rozkládací pohovka zabírat při úplném rozložení. Stejně důležitý jako velikost je i materiál potahu. Protože je pohovka vystavena častému tření, měla by být potažena vysoce pevnými materiály, které jsou odolné vůči mechanickému poškození i znečištění. Pohovka by se měla snadno čistit, zejména pokud ji používají domácí zvířata.

Jakou pohovku do malého obývacího pokoje?

Malé místnosti vyžadují kompaktní, promyšlený a funkční nábytek. neměl by zabírat mnohem více místa než naprosté minimum. Při výběru pohovky do obývacího pokoje, ať už je rozkládací, nebo ne, zkontrolujte počet osob, které bude schopna pojmout, a zároveň zajistí pohodlí každého uživatele. Důležitým aspektem je také tvar a materiál područek. Tyto prvky pohovky slouží jako místo pro ruce i jako opora pro hlavu. Pokud máte rádi polohu vleže, zaměřte svou pozornost na područky, které jsou nízké nebo středně vysoké. Tímto způsobem nebude váš krk trpět nepřirozeným prohnutím. V malé místnosti mohou příliš objemné područky a opěrky působit těžkopádně. V malém obývacím pokoji mohou být na obtíž také příliš vyčnívající nohy pohovky, o které lze snadno zakopnout. 

Co do obývacího pokoje? Rohovou sedačku nebo rozkládací pohovku?

Rohové sedací soupravy se dobře hodí do velkých obývacích pokojů, které využívá více členů domácnosti. Většina z nich má také funkci spaní a dalšího prostoru pro lůžko. Na rohové pohovce malých rozměrů se vám nebude sedět tak pohodlně jako na klasické pohovce, protože sedák je většinou dostatečně hluboký, aby vám zabránil spustit nohy na podlahu, když se zády dotýkáte opěradla. Vzhledem k tomu, že se jedná o kus nábytku, na kterém budete vy nebo vaši hosté spát, je důležitým parametrem úroveň měkkosti sedáků. Některý špatně zkonstruovaný nábytek má příliš tvarované polštáře a sedáky, které mohou způsobit nepohodlí při ležení. Nejlepší sedací soupravy jsou ty se středně měkkými výplněmi, které se přizpůsobí tvaru těla, ale zároveň nezpůsobují propadání. Dobře navržené pohovky do obývacího pokoje, které jsou vhodné pro dlouhodobé sezení, nezpůsobují nepřirozenou polohu těla, a proto nezpůsobují bolesti zad a pomáhají vám plně se uvolnit.

Nyní, když víte, jaká jsou vaše očekávání od pohovky do obývacího pokoje, se můžete bez obav pustit do hledání svého vysněného modelu. Rozkládací pohovky budou dobrou volbou pro ty, kteří potřebují prostorově úsporný nábytek do malých místností. Ve větších místnostech se dobře uplatní klasické rozkládací pohovky - pohodlné a nesmírně praktické, ať už při sledování filmu nebo při krátkém zdřímnutí. Navštivte náš internetový obchod, kde najdete různé varianty pohovek do obývacího pokoje!

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Novinky, akce, speciální nabídky